+90 216 338 49 10

Sosyal Medyada Biz}

SP SPECTRO

SP SPECTRO – Jinekoloji’de SP Serisi Laserler

Fotona SP laserleri, jinekoloji alanında, temassız tedavileri, harika hasta konforu, minimum iyileşme süresi, maksimum iyileşme hızı ile çok yönlü ve yeteneklidir.

Fotona SP Spectro, SP Dynamis’in daha kompakt ve düşük güçte bir versiyonudur. SP Spectro da aynı tasarım harikası Er:YAG ve Nd:YAG laser teknolojisini(opsiyonel cerrahi QCW modu ile), oldukça gelişmiş ve yeterli bir pakette istisnai fiyatlarla sunar.

Altın Standart Dalga Boyları

Fotona Nd:YAG laser teklojisi, laparotomi, laparoskopik ve histereskopik uygulamaları, ve estetik jinekolojik uygulamarı yapabilmeyi sağlar. SP Spectro’da Nd:YAG Laser gücü 35 Watt’dır. Tamamlayıcı Er:YAG laseri, özellikle rahim boynu ve vajinada yer alan lezyonların HPV lezyonlarının, pigmentasyon ve neoplazilerin tedavisinde oldukça kullanışlıdır. Eşsiz dezenfeksiyon yeteneği ile enfekte dokuda bile kullanılabilir. Bu iki altın standart laser dalga boyunu tek bir sistemde birleştiren Fotona SP serisi, çok yönlü, çok amaçlı bir tedavi platformu oluştururken, geniş spekturumda tedavi seçenekleri sunar, en yaygın jinekolojik problemlere yeni yaklaşımlar getirir.

Tasarım Harikası Kullanım Kolaylığı

Eşi benzeri olmayan verim ve etkinlikle, mükemmel klinik sonuçlara ulaşmak mümkün. Kullanımı kolay arayüzü, önceden kaydedilmiş hafıza seçenekleri hekim için hızlı kullanım sağlar. Profesyonel olarak tasarlanmış jinekoloji handpiece’leri, seçimi kolay operasyon modları ve daha bir çok gelişmiş özelliği ile tedavi boyunca rakipsiz bir kontrol yaratır. VSP (Variable Square Pulse – Değişken Kare Pulse) teknolojisi, Fotona SMOOTH mod gibi patentli Fotona teknolojileri, jinekolojik uygulamalarda SP serisini son teknoloji haline getirir.

Cerrahi Uygulamalar için QCW Modu

Yüksek performanslı infrared Er:YAG ve Nd:YAG laserlere ek olarak, FOTONA SP serisi, pazardaki Nd:YAG cerrahi laserleri içinde en güçlü infrared laserlerden biri olan QCW modunu (Quasi Continuous Wave).* Cerrahların infrared laserleri, rakipsiz verimi, simültane olarak dezenfeksiyon yeteneği ve muhteşem klinik sonuçları sayesinde tercih ettiği uzun zamandır bilinen bir gerçektir. Fotona’nın özel tasarım cerrahi handpiece’leri, SP serisi ideal performans ve dalga boyu kombinasyonuyla birleştiğinde, geniş spektrumda cerrahi uygulamalar sunar.

*QCW Modu SP Spectro  ile opsiyonel bir özelliktir.

IntimaLase nedir?

Intimalase™ patent aşamasında olan, vajinal kanalın, yeni ve eşsiz non-invaziv Er:YAG laser terapisi sayesinde, kesi gerekmeden, non-ablatif fototermal etki ile sıkılaştırılmasıdır. Klinik çalışmalar, Intimalase’in kullanımı kolay, hızlı ve güvenli bir uygulama olduğunu göstermektedir.

IntimaLase, vajinal genişleme sendromu için bir endikasyondur. Bu durum, çoğunlukla doğum sırasında vajinal kanalın fazla zorlanmasının veya doğal yaşlanma sürecinin bir sonucudur.

IntimaLase nasıl çalışır?

Fotona’nın 2940 nm Er:YAG laseri, “Smooth mod” teknolojisi ile vajinal dokuda termal etki ile kolajen ve yeni kolajen fiberleri üretiminin tetiklenmesini, kolajen modellenmesi vajinal kanalın sıkılaşmasını sağlar. Sonuç olarak kolajen neojeneze uğrar ve yeniden modellenir.

 

Non-ablatif ve minimum invaziv Er:YAG uygulaması daha güvenli, daha hızlı ve daha hasta dostu çözümler sunarken, diğer yöntemlerin istenmeyen komplikasyon risklerini taşımaz. Klinik sonuçlar, sıkılaşmış vajinal kanal, daha yüksek seksüel tatmin ve hastanın yaşam kalitesinde yükselme göstermektedir. Çoğunlukla 2 seans tavsiye edilir. Operasyon sonrası özel bir bakım veya önlem gerekmez, hasta günlük rutinine hemen dönebilir.

Eşsiz Klinik Sonuçlar

 

Son bilimsel çalışmalar açıkça göstermiştir ki vajinal sıkılaşma ve seksüel tatmin mükemmel artış sağlanmaktadır. Uygulaması kolay IntimaLase tedavisi etkili, non-invazivdir ve istenmeyen kontr endikasyonları yoktur.

 

 • IntimaLase tedavisi sonrası vajinal sıkılığın %95 oranında değiştiği değerlendirilmiştir.
 • IntimaLase tedavisinden sonra vajinal kanalın ortalama %17 daraldığı gözlenmiştir.
 • Hasta memnuniyeti yüksektir (%97).

 

IncontiLase nedir?

 

IncontiLase™ patent aşamasında olan, non-invaziv Er:YAG laser terapi sayesinde, hafif ve orta seviyeli stres üriner inkontinansın, non-ablatif fototermal stimülasyon ile kolajen neojenezine bağlı, vajina mukozasının ve kolajence zengin endopelvik fasyanın daralmasını,, sonuç olarak idrar kesesinin desteklenmesini sağlar.

IncontiLase için endikasyonlar hafif ve orta stres ve karma-üriner inkontinans (SUI)’tır. Klinik çalışmalar etkili, kullanımı kolay ve güvenli bir prosedür olduğunu göstermiştir.

IncontiLase nasıl çalışır?

Fotona’nın 2940 nm Er:YAG laseri, “Smooth mod” teknolojisi ile vajinal dokuda termal etki ile kolajen ve yeni kolajen fiberleri üretiminin tetiklenmesini, vestibül, üretral kanal ve ön vajinal duvar boyunca kolajen fiberlerin artmasını sağlar. Sonuç olarak kolajen neojeneze uğraması ve vajinal mukozanın, idrar kesenin desteklenmesini sağlayarak normal fonksiyonuna dönmesidir.

IncontiLase’in en önemli avantajı, kesisiz ve gerçek anlamda acısız, ablasyon, kesme, kanama veya dikiş olmayan bir uygulama olmasıdır. İyileşme oldukça hızlıdır ve analjezik veya antibiyotik kullanımı gerekmez. Genellikle 2 seans önerilmektedir. Operasyon sonrası özel bir bakım veya önlem gerekmez, hasta günlük rutinine hemen dönebilir.

Eşsiz Klinik Sonuçlar

 

Son bilimsel çalışmalar açıkça göstermiştir ki hafif ve orta dereceli stres üriner inkontinansta mükemmel tedavi sağlanmaktadır.

 • Hastaların %70’i 120 gün sonrasında kurudur.
 • 120 gün sonunda, IncontiLase tedavisi gören hastaların %94’ü iyileşme, %68’i tamamen SUI’den kurtulduğunu rapor etmişler dir.
 •   SUI’nin iyileştiği ölçümlerle gözlenir.
 • Çalışmalarda hiçbir yan etki bildirilmemiştir.
 • ENDİKASYONLAR
  •  IntimaLase (Laser Vaginal Daraltma)
  • IncontiLase (Stres Üriner İnkontinans)
  • Genital Siğiller (Kondilomlar)
  • Serviks Lezyonları
  • Vulvar Melanosis / Vulvar Beyazlatma
  • Labioplasti
  • Strialar (Gebelik Çatlakları)
  • Laparatomi
  • Laparoskopi
  • Histeroskopi
  Diğer Estetik Uygulamalar
  • Varis ve Telenjiektaziler
  • Kalıcı Epilasyon
  • Skar Tedavileri
  • Fraksiyonel Cilt Uygulamaları
  • Pigmente Lezyonlar
  • Laser Lipoliz
 • TEKNİK ÖZELLİKLER
  sp-spectro-teknik
 • UYUMLU AKSESUARLAR
  Resim22-300x47

  G-Set

  G-Set laser spekulum contains a laser speculum and angular + circular golden-mirror adapters for use with the PS03 and R11 handpieces. The G-Set is designed for performing minimally invasive gynecological treatments Resim32-300x56  

     

  Jinekoloji için PS03

  ps03   PS03 handpiece, değişken spot büyüklüğüne, seçilen spot büyüklüğünden bağımsız sabit  pixel çapına sahiptir. Spot büyüklüğü 2 -7 mmarasında değişirken, laser spotu içerisinde sabit pixel yapısı bulunur; başka bir deyişle spot büyüklüğü değiştirildiğinde, spot içerisindeki pixel sayısı değişmektedir.  PS 03 aynı zamanda minimum invaziv jinekoloji uygulamarında da uygun adaptörler ile kullanılmaktadır.    

  R09-2G

  R09-2G     Bu multi-fonksiyonel, kolime (collimated) Er:YAG handpiece4 mmspot boyutu ile ayırılıp sterlize edilebilen bir tüp ile beraberdir, özel olarak jinekoloji uygulamarı için tasarlanmıştır.    

  R11 for Gynecology

      R11   Dermatolojik amaçlı, R11 Er:YAG handpiece, 2-7 mmarasında değişen spot büyüklüklerine sahip ve “Full-field” tüm alan tarama yapan klasik atımlı handpiece’tir. R11 aynı zamanda minimum invaziv jinekoloji uygulamarında da uygun adaptörler ile kullanılmaktadır.    

  R08-Ti

  R08ti     R08-Ti cerrahi Er:YAG handpiece,0.45 mmspot büyüklüğüne sahiptir.        

  R27

    R272-300x23R27 handpiece Nd:YAG laser enerjisini güvenli biçimde optik fiber üzerinden tedavi bölgesine iletir. Bu handpiece Fotona’nın SP ve XP serisi laserleri ve herhangi bir QCW modunu destekleyen laseri ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 400 µm,  600 µm  veya 1000 µm fiberler ile kullanılabilir.

  R27c

  r27_c2-300x124 R27’den biraz daha küçük ve manevra yeteneği yüksek R27c handpiece, Nd:YAG enerjisini güvenli ve hassas biçimde optik fiber üzerinden tedavi bölgesine iletir. Bu handpiece Fotona’nın SP ve XP serisi laserleri ve herhangi bir QCW modunu destekleyen laseri ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 200 µm, 300 µm, 400 µm,  600 µm  veya 1000 µm fiberler ile kullanılabilir.  

  R33

  R33hp       R33 Nd:YAG handpiece 2-10 mmarasında değişen spot boyutlarında, düz-ışın profiline sahiptir.      

  Wireless Footswitch*

  wireless_footswitch-150x150     Wireless ayak pedalı sayesinde Fotona laser sistemi10 metreçapında mesafede tedavi yapabilir. Tedavi esnasında hem yerde fazladan kablo olmasını önler, hem de daha geniş hareket alanı sağlar. (*Opsiyonel)
 • VİDEOLAR • BROŞÜRLER
  fotona bros¸u¨r_icsayfa
  fotona bros¸u¨r_icsayfa
  fotona bros¸u¨r
  fotona bros¸u¨r
 • MAKALELER
X