fbpx
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
+90 216 338 49 10

Sosyal Medyada Biz}

Q Switch Lazer

Q Switch Lazer Nedir?

Q Switch lazerler ciltteki kollajeni arttırırken cilt lekelerini yok eder. Cilt lekelerinin yanı sıra dövme ve kalıcı makyajın çıkarılmasında da kullanılabilir. Dövme lazer ışığını emdikten sonra çok küçük parçalara ayrılmakta böylece vücudun kendi savunma mekanizma hücreleri tarafından yok edilmektedirler.

Q Switch lazerler ile güneş, yaşlılık, doğum lekeleri ve melazma da (melasma) gibi rahatsızlıklarda tedavi edilebilmektedir. Hastada herhangi bir kabuklanma oluşmadan lekeler uygulanan seanslar ile giderek yol olmaktadır.

Q Switch lazerler aynı zamanda cilt yenilemede, gözeneklerin azaltılmasında, yüzdeki yağ dengesinin sağlanmasında, akne ve akne izlerinin tedavisinde de kullanılmaktadırlar. Karbon bazlı losyon ile uygulanan işlem, fototermal etki yaparak cildin yenilenme sürecini harekete geçirir.

Seans Aralığı Ne Sıklıktadır?

Seanslar dövme silme tedavilerinde 4-6 haftada bir, diğer tedavilerde ise haftada bir uygulanır. Dövme tedavileri ortalama 3-6 seans iken leke , cilt yenileme ve akne tedavileri ise 10 seans sürebilmektedir.

X