Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
+90 216 338 49 10

Sosyal Medyada Biz}

XS Dynamis

Jinekoloji için XS Dynamis Laserxs_dynamis_3

Fotona’nın XS Dynamis laser sistemi, kanıtlanmış kontak olmayan, non-invaziv uygulamaları, maksimum hasta konforu ve minimum iyileşme süresi ile jinekologlar için popüler bir seçimdir.

XS Dynamis Er:YAG laser, rahim boynu ve vajinadaki lezyonların, HPV lezyonlarının, pigmentasyon ve neoplazi problemleri için mükemmel bir seçimdir. Eşsiz dezenfeksiyon yeteneği sayesinde enfekte olmuş dokuda bile kullanılabilir.

Mühendislik Harikası Kullanım Kolaylığı

Rakipsiz etkinlik ve hız ile klinik sonuçlarda mükemmeli başarın:

Fotona XS Dynamis, kullanımı kolay arayüzü ve isteğe bağlı ayarlanabilir hafıza seçenekleri ile hızlı ve etkili çalışmanızı sağlar. Profesyonelce dizayn edilmiş jinekoloji handpiece’leri, kullanımı kolay operasyon moldkarı ve bir çok gelişmiş özelliği ile yüksek performans ve yüksek hassasiyet tedaviniz boyunca elinizdedir. VSP (Variable Square Pulse – Değişken Kare Pulse) teknolojisi, Fotona SMOOTH mod gibi patentli Fotona teknolojileri, jinekolojik uygulamalarda XS Dynamis’i son teknoloji haline getirir.

IntimaLase nedir?

Intimalase™ patent aşamasında olan, vajinal kanalın, yeni ve eşsiz non-invaziv Er:YAG laser terapisi sayesinde, kesi gerekmeden, non-ablatif fototermal etki ile sıkılaştırılmasıdır. Klinik çalışmalar, Intimalase’in kullanımı kolay, hızlı ve güvenli bir uygulama olduğunu göstermektedir.

IntimaLase, vajinal genişleme sendromu için bir endikasyondur. Bu durum, çoğunlukla doğum sırasında vajinal kanalın fazla zorlanmasının veya doğal yaşlanma sürecinin bir sonucudur.

IntimaLase nasıl çalışır?

Fotona’nın 2940 nm Er:YAG laseri, “Smooth mod” teknolojisi ile vajinal dokuda termal etki ile kolajen ve yeni kolajen fiberleri üretiminin tetiklenmesini, kolajen modellenmesi vajinal kanalın sıkılaşmasını sağlar. Sonuç olarak kolajen neojeneze uğrar ve yeniden modellenir.

Non-ablatif ve minimum invaziv Er:YAG uygulaması daha güvenli, daha hızlı ve daha hasta dostu çözümler sunarken, diğer yöntemlerin istenmeyen komplikasyon risklerini taşımaz. Klinik sonuçlar, sıkılaşmış vajinal kanal, daha yüksek seksüel tatmin ve hastanın yaşam kalitesinde yükselme göstermektedir. Çoğunlukla 2 seans tavsiye edilir. Operasyon sonrası özel bir bakım veya önlem gerekmez, hasta günlük rutinine hemen dönebilir.

Eşsiz Klinik Sonuçlar

Son bilimsel çalışmalar açıkça göstermiştir ki vajinal sıkılaşma ve seksüel tatmin mükemmel artış sağlanmaktadır. Uygulaması kolay IntimaLase tedavisi etkili, non-invazivdir ve istenmeyen kontr endikasyonları yoktur.

 • IntimaLase tedavisi sonrası vajinal sıkılığın %95 oranında değiştiği değerlendirilmiştir.
 • IntimaLase tedavisinden sonra vajinal kanalın ortalama %17 daraldığı gözlenmiştir.
 • Hasta memnuniyeti yüksektir (%97).

IncontiLase nedir?

IncontiLase™ patent aşamasında olan, non-invaziv Er:YAG laser terapi sayesinde, hafif ve orta seviyeli stres üriner inkontinansın, non-ablatif fototermal stimülasyon ile kolajen neojenezine bağlı, vajina mukozasının ve kolajence zengin endopelvik fasyanın daralmasını,, sonuç olarak idrar kesesinin desteklenmesini sağlar.

IncontiLase için endikasyonlar hafif ve orta stres ve karma-üriner inkontinans (SUI)’tır. Klinik çalışmalar etkili, kullanımı kolay ve güvenli bir prosedür olduğunu göstermiştir.

IncontiLase nasıl çalışır?

Fotona’nın 2940 nm Er:YAG laseri, “Smooth mod” teknolojisi ile vajinal dokuda termal etki ile kolajen ve yeni kolajen fiberleri üretiminin tetiklenmesini, vestibül, üretral kanal ve ön vajinal duvar boyunca kolajen fiberlerin artmasını sağlar. Sonuç olarak kolajen neojeneze uğraması ve vajinal mukozanın, idrar kesenin desteklenmesini sağlayarak normal fonksiyonuna dönmesidir.

IncontiLase’in en önemli avantajı, kesisiz ve gerçek anlamda acısız, ablasyon, kesme, kanama veya dikiş olmayan bir uygulama olmasıdır.İyileşme oldukça hızlıdır ve analjezik veya antibiyotik kullanımı gerekmez. Genellikle 2 seans önerilmektedir. Operasyon sonrası özel bir bakım veya önlem gerekmez, hasta günlük rutinine hemen dönebilir.

Eşsiz Klinik Sonuçlar

Son bilimsel çalışmalar açıkça göstermiştir ki hafif ve orta dereceli stres üriner inkontinansta mükemmel tedavi sağlanmaktadır.

 • Hastaların %70’i 120 gün sonrasında kurudur.
 • 120 gün sonunda, IncontiLase tedavisi gören hastaların %94’ü iyileşme, %68’i tamamen SUI’den kurtulduğunu rapor etmişler dir.
 •   SUI’nin iyileştiği ölçümlerle gözlenir.
 • Çalışmalarda hiçbir yan etki bildirilmemiştir.
ENDİKASYONLAR
 •  IntimaLase (Laser Vaginal Daraltma)
 • IncontiLase (Stres Üriner İnkontinans)
 • Genital Siğiller (Kondilomlar)
 • Serviks Lezyonları
 • Vulvar Melanosis / Vulvar Beyazlatma
 • Labioplasti
 • Strialar (Gebelik Çatlakları)

Diğer Estetik Uygulamalar

 • Skar Tedavileri
 • Fraksiyonel Cilt Uygulamaları
 • Pigmente Lezyonlar
TEKNİK ÖZELLİKLER

xs dynamis-teknik

UYUMLU AKSESUARLAR

G-Set

Resim22-300x47

 

 

 

 

 

 

Resim11-300x103

 

 

G-Set laser spekulum contains a laser speculum and angular + circular golden-mirror adapters for use with the PS03 and R11 handpieces. The G-Set is designed for performing minimally invasive gynecological treatments.

 

Jinekoloji için PS03

ps03

 

 

PS03 handpiece, değişken spot büyüklüğüne, seçilen spot büyüklüğünden bağımsız sabit  pixel çapına sahiptir. Spot büyüklüğü 2 -7 mmarasında değişirken, laser spotu içerisinde sabit pixel yapısı bulunur; başka bir deyişle spot büyüklüğü değiştirildiğinde, spot içerisindeki pixel sayısı değişmektedir.  PS 03 aynı zamanda minimum invaziv jinekoloji uygulamarında da uygun adaptörler ile kullanılmaktadır.

 

R09-2G

R09-2G

 

 

 

Bu multi-fonksiyonel, kolime (collimated) Er:YAG handpiece4 mmspot boyutu ile ayırılıp sterlize edilebilen bir tüp ile beraberdir, özel olarak jinekoloji uygulamarı için tasarlanmıştır.

 

 

R11 for Gynecology

R11

 

 

 

Dermatolojik amaçlı, R11 Er:YAG handpiece, 2-7 mmarasında değişen spot büyüklüklerine sahip ve “Full-field” tüm alan tarama yapan klasik atımlı handpiece’tir. R11 aynı zamanda minimum invaziv jinekoloji uygulamarında da uygun adaptörler ile kullanılmaktadır.

 

R08-Ti

R08ti

 

 

 

R08-Ti cerrahi Er:YAG handpiece,0.45 mmspot büyüklüğüne sahiptir.

 

 

 

Wireless Footswitch*

wireless_footswitch

 

 

 

 

 

Wireless ayak pedalı sayesinde Fotona laser sistemi10 metreçapında mesafede tedavi yapabilir. Tedavi esnasında hem yerde fazladan kablo olmasını önler, hem de daha geniş hareket alanı sağlar. (*Opsiyonel)

VİDEOLAR

BROŞÜRLER

fotona bros¸u¨r_icsayfa
fotona bros¸u¨r_icsayfa
fotona bros¸u¨r
fotona bros¸u¨r

MAKALELER
X