Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
+90 216 338 49 10

Sosyal Medyada Biz}

Genel Bakışqx_max_system-1

QX MAX – En Yüksek Performanslı Tek-Atım Q-Switched Laser
Fotona QX MAX, günümüzde piyasada bulunan en gelişmiş Q-Switched laserdir. Gücü bütün yaygın pigmente lezyon sorunlarını giderecek, geniş spekturumda dövme renklerini silecek ve FRAC3® sayesinde estetik çözümler üretebilecek kapasitededir. QX MAX, en yüksek performansa sahip olduğu patentli, teknoloji harikası özellikleri, güvenli ve etkili tedaviler sunmak için tasarlanmıştır.

Yüksek Performanslı Estetik Tedaviler

QX MAX’ın yüksek enerji tek atım (single-pulse) teknolojisi, aynı güçte fakat çoklu atım (multi-pulse) yapan laserlere oranla çok daha etkilidir. 5 nanosaniye 1.6J enerjiye kadar atımlar ve büyük spot boyutları sayesinde derinde yer alan pigmentlere bile etki eder.

Tek atımlar, pigment yıkımından kaynaklanan “optik kalkan” fenomenini aşarak, daha derinde yer alan pigmentlerin de yok edilmesini sağlar. Tedavi etkinliği ve tek bir seansta alınan verim maksimumdur. Daha büyük spot boyutları kullanılabilmesi, düşük fluanslarda da etkili olabilmeyi ve doku açılması, kanama gibi yan etkilerin azalmasını sağlar.

4 Dalga Boyu – Komple Pigment Aralığı

Laser dalga boyu seçimi , pigmente lezyonları tedavi ederken, özellikle renkli dövmeler ve vasküler lezyonlarda kritik bir seçimdir. Selektif olarak hangi pigment veya kromoforun laser enerjisini baskın bir şekilde absorbe edeceğine karar verir. Uygulamalarınızda, çeşitli renkte pigmente lezyonu tedavi etmek için farklı dalga boylarına ihtiyaç duyacaksınız.

QX MAX Nd:YAG laser, gerçek anlamda pigment yok etme tedavileri için ideal çoklu dalga boylu bir platform sunar.

QX MAX tek bir sistemde dört dalga boyuna sahiptir:

1064 nm Nd:YAG – koyu renk pigmentleri yok etmek için.
532 nm KTP – açık renk mürekkep için, vasküler lezyonlar ve kırmızı, ten, mor, turuncu dövme mürekkebi.
650 nm dye – yeşil mürekkep.
585 nm dye – gök mavisi mürekkep ve vasküler lezyonlar.

Fotona’nın ek Accelera teknolojisi ile QX MAX, güvenli ve etkili biçimde kalıcı epilasyon, akne tedavisi, non-ablatif rejuvenasyon gibi estetik tedaviler de yapılabilir.

OPTOflex® Teknolojisi

Tasarım harikası OPTOflex®  kol, Q-Switched gibi yüksek enerji laseri cilde iletir. OPTOflex kol, enerji kaybetmeden verimli bir şekilde laser enerjisini taşımak ve laser ışınının orijinal özelliklerini korumak için özel olarak üretilmiştir.

Ergonomik dizaynı tedavide handpiece’in uygulama süresince cilt üzerinde doğal bir şekilde akışını sağlarken, tedavi hassasiyetini ve kesinliğini geliştirir.

OPTOflex®  ışığı, kompakt bir şekilde, hafif dizaynı ile iletir. Mükemmel hareket kabiliyeti ve laser ışığı kalitesi ile OPTOflex®, yüksek enerji laser iletim sistemleri arasında yeni jenerasyondur. OPTOflex® ayrıca, devrim yaratan, düzgün laser spotları üretilmesini sağlayan Vakum Hücre Teknolojisini (VCT) içerir. Vakum Hücre Teknolojisi sayesinde neredeyse mükemmel homojenlikte ışın profilleri üretir.

ENDİKASYONLAR
  • Her renkte dövme silme
  • Pigmente lezyon çözümler (Melasma, Lentigo Senilis, Solar Lentigo vb.)
  • Vasküler lezyonlar
  • Akne ve Akne izi Revizyonu
  • FRAC3® ile non-ablatif cilt yenileme
  • Kalıcı epilasyon
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

qx-max-teknik

UYUMLU AKSESUARLAR

Aksesuarları

 R28-300x92R28 QX MAX laser ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Hem Q-switched Nd:YAG hem de KTP Nd:YAG laser kaynakları ile kullanılabilir. Spot büyüklükleri: 2-8 mm’dir.

RH_X-300x149

Yeni R-HX handpiece’I tam olarak hegzagonal ve düzgün bir ışın profili yaratır,daha düzgün ve keskin tarama sağlar. Fotona DOE (Diffractive Optical Elemen-Kırınımlı Optik Element)teknolojisi hegzagonal laser ışını ve homojen enerji dağılımını sağlar.

 

 

 

 

 

R650-300x88

 

Yeni R-HX handpiece’I tam olarak hegzagonal ve düzgün bir ışın profili yaratır, daha düzgün ve keskin tarama sağlar. Fotona DOE (Diffractive Optical Elemen-Kırınımlı Optik Element) teknolojisi hegzagonal laser ışını ve homojen enerji dağılımını sağlar.

 

 

 

R85-300x84

R585 opsiyonel bir QX MAX aksesuarıdır.Gök mavisi renkleri silmek için 585 nm Q-switched Yellow(Sarı) ışın üretir.Önerilere uygun kullanıldığında handpiece ömrü 40.000 atımdan fazladır.

wireless_footswitch-150x150

Wireless ayak pedalı sayesinde Fotona laser sistemi 10 metre çapında mesafede tedavi yapabilir.

Tedavi esnasında hem yerde fazladan kablo olmasını önler, hem de daha geniş hareket alanı sağlar.

VİDEOLAR

BROŞÜRLER
SUNUM
MAKALELER

19 Mayıs 2015
9.431 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

X