Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
+90 216 338 49 10

Sosyal Medyada Biz}

Teknik Servis

Teknik Servis web sf1_page1_image3

Değerli Fotona Kullanıcıları,

 

Teknik Servis web sf1_page1_image4  Dermatoloji, Estetik ve Plastik Cerrahi, Jinekoloji ve KBB alanlarında dünya çapında bir üne ve başarıya sahip Fotona ürünlerinin 

“Türkiye Tek Yetkili Satış, Pazarlama ve Teknik Servis 

Temsilcisi” olarak sizlere hizmet vermekten büyük gurur duymaktayız.

 

Teknik Servis web sf1_page1_image5  Bilindiği üzere Fotona cihazları minimum düzeyde arızalanan, parça ve bakım fiyatları açısından da uygun olan cihazlardır. Sizlerin Fotona cihazları ile uzun ömürlü, başarılı bir çalışmahayatına sahip olabilmeniz için hem teknik hem pazarlama konusunda daima yanınızdayız.

 

Teknik Servis web sf1_page1_image6  Fotona firması yapmış olduğu açıklama ve bilgilendirmelerde, cihazların ömrünü ve performansını uzun kılmak için yıllık olarak bakım yapılmasını vurgulamaktadır. Bundan dolayı Yıllık Bakımları geçmiş ya da yaklaşmakta olan Fotona Kullanıcılarının Sanomed Teknik Servis Bölümünden uygun bir tarihe randevu almalarını önemle hatırlatmak isteriz.

 

     Yıllık Bakım İşlemleri;

 

 •  İç Optik Sistem kontrolü
 •  Lazer Enerji Kontrolü ve Odak ayarı
 •  Kullanıcı Modunda Handpiece ve Scanner çıkış enerji kontrolü
 •  Lazer Modülün ince ayarı
 •  Fiber, Handpiece, Scanner vb. kontrolü
 •  Hava ve Su Filtrelerinin ve Soğutma Suyunun değişimi
 •  Soğutucu ünite kontrolü
 •  Elektrik tesisatı ve UPS kontrolü
 •  Cihaz iç ve Dış temizliği
 •  Lamba Atış Sayısı kontrolü
 •  Fiber Coupling ayarı

 

    Fotona’dan Önemli Bilgiler…

Teknik Servis web sf2_page1_image4

simple-blue-tick-hi Cihazın içersinde bulunan optik lens ve aynalar zaman içersinde toza maruz kalmaktadır. Bu durum iç optik lens ve aynalara hasar verdiği gibi lazer enerjisinin 

üretildiği rot parçasında da hasara sebep olabilmektedir. Cihazın dışını silmek için hafif nemli, toz bırakmayan bir bez kullanınız.

simple-blue-tick-hi Orijinal yedek parça ve sarf malzemesi kullanınız! Orijinal yedek parça ve sarf malzemesi kullanılmaması cihazınızın daha sık arızalanmasına ve daha büyük arızalara sebep olacaktır. Örneğin; Orijinal olmayan lensler ve koruma camlarında yüzey kaplaması yetersizdir ya da yoktur. Bu durum lazer ışınlarının geri yansımasına ve cihaz içinde, taşıyıcı kolda bulunan optik lenslerin ve fiberin hasarına yol açar.

simple-blue-tick-hi Zaman içersinde cihazın optik ayna ve lenslerinde pozisyon kaymaları yaşanmaktadır! Bu lazer enerjisinin uygulama yapılmakta olan yüzeye homojen dağılmasını engellemektedir. Kılavuz ışığı ile gösterilen dairesel alan yerine elips şeklinde bir alana enerji transfer edildiğinden enerji verim kaybı ve hastada acı hissi artışı yaşanmaktadır.

simple-blue-tick-hi Fotona Lazer cihazlarında; flash lambalarının değişme zamanı atış sayısından bağımsızdır. Flash
lambaların ömrü uyguladığınız dozlarla (fluence, width, hertz, spot) ilişkilidir.

simple-blue-tick-hi Girilen dozlarda cihazın kalibrasyon zamanı uzadıysa, cihaz kalibrasyon yapamayıp “Can’t calibrate try lower setting” uyarı yazısı veriyorsa cihazınızı daha fazla kullanmadan flash lambalarını değiştiriniz. Kalibre olmakta zorlanan flash lambalar cihazın güç ünitesinin ve cavity içersinde bulunan rotun hasarlanmasına sebep olmaktadır.

simple-blue-tick-hi Lazer modülünün görevi, cihazdan fiber optik kabloya transfer edilmekte olan lazer ışınını, fiber optik kablonun tam merkezine vermesidir. Zaman içerisinde Lazer Modülünde yaşanacak olumsuzluklar fiber optik kablo ve lens hasarına yol açmaktadır!

simple-blue-tick-hi Lazer cihazı soğutma amacıyla hava filtrelerinin bulunduğu bölümlerden hava emmektedir. Ayda üç
– dört kez cihaz kapalıyken filtreleri çıkartıp temizliğini sağlayınız! Zamanında temizlenmeyen filtreler
cihaza yeterli hava akışı sağlamaz. Aşınmış olmasına rağmen kullanılan hava filtreleri (düzenli temizlense dahi) tozları tutamamakta ve cihaz içersine toz almasına sebep olmaktadır. Aynı şekilde düzenli aralıklarla değiştirilmeyen su filtresi de su sirkülasyonunu olumsuz etkileyecektir.

simple-blue-tick-hi İşleme başlamadan önce mutlaka lenslerin üzerindeki ön koruma camının takılı ve temiz olduğunu
kontrol ediniz! Ön koruma camı hasarlı olduğu durumlarda cihazı kullanmayınız.

simple-blue-tick-hi Cihazın bulunduğu odanın sıcaklığı 22 derecenin altında olmasına özen gösteriniz! Klima kullanmaya ve lazer odasının camlarını açmamaya özen gösteriniz.

simple-blue-tick-hi Lazer cihazının bağlı olduğu UPS (güç kaynağı) cihazınız en az 10kVA olmalıdır. UPS cihazınızın yıllık bakımını mutlaka yetkili servisine yaptırınız. Arızalı UPS cihazı lazer sisteminin güç ünitesine zarar verebilir.

NOT: Fotona, periyodik bakımların en az yılda bir defa yapılmasını tavsiye etmektedir.

 

VİDEO

X