Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
+90 216 338 49 10

Sosyal Medyada Biz}

EinXel Plus (Altın İğneli Radyofrekans )

EinXel Plus Nedir?

Fraksiyonel İğneli RF

EinXel Plus, iğnelerin çeşitli uzunluklarda kullanılarak RF enerjisinin sorunlu bölgelere doğrudan uygulanmasını sağlar. Bi polar (1MHz) RFeinxelplus_new1

enerjisi kullanılarak kırışıklık, cilt esnekliği gibi problemler tedavi edelir ve dermis katmanındaki fibroblast hücreleri stimüle edilir.

Einxel Plus, RF enerjisini dermis tabakasına daha verimli bir şekilde iletmek için radyofrekans enerjisinin PULSE/CW moduyla bölünmesini sağlar, böylece Pulse Modu seçilerek invaziv olmayan termal ısıtma sağlanır ve RF enerjisiyle TRT (Termal Relaksasyon Süresi) kısaltılır. EinXel Plus, pıhtılaşmanın veya buharlaşmanın gerçekleşmeyeceği aralıkta ideal termal ısıtma enerjisini dermis tabakasına iletmek üzere tasarlanmıştır. Daha agresif tedavi gerektiren lezyonlar için de CW modu tasarlanmıştır. Ek olarak, iğne ucu (0.5 mm) dışındaki alanlarda kaplama yapılarak epidermis üzerindeki olumsuz etkiler azaltılmıştır.

TRT (Termal Relaksasyon Süresi) ➢ Bir yapının Termal Relaksasyon Süresi (TRT), bir RF palsının absorbe edilmesi ile oluşan ısının %50’sinin çevre dokuya yayılması için gereken zamandır ve yaklaşık olarak hedef yapının çapının karesine eşittir. ➢ Termal difüzyon yoluyla çevresindeki dokuya ısısının aktarılmasıyla hedefin% 50’sini soğuması için gereken süre. ➢ Termal relaksasyon süresi doğrudan hedefin büyüklüğü ve bileşimi ile ilgilidir. (Aynı maddenin daha küçük parçaları, daha büyük parçalardan daha hızlı bir şekilde ısı kaybeder.)

altınn

• Uygulayıcı, cihaz üzerindeki üç ayarı (Mod, Güç, Süre) seçerken yukarıdaki tabloyu dikkate alarak bir prosedür oluşturmalıdır. CW Modu kullanılırken ve Güç ve Süre ayarı daha yüksek olduğunda ablasyon görülme ihtimali yüksektir. Darbe Modu’nda ve Güç ve Süre ayarı daha düşük tutulduğunda ise ablasyon görülme ihtimali düşer.

• Ablasyon sırasında ciltteki hücre içi suyu çok kısa sürede çok yüksek bir sıcaklığa çıkartılır.

• Su kaynama noktasına getirildikten sonra, su buharı bir “bulut” halinde buharlaştırılarak geriye kalan hücresel bileşenleri eskar halinde denature eder.

• EinXel Plus’ın mod, güç ve süre seçimlerine bağlı olarak cilt üzerindeki etkileri çok farklıdır.

PARAMETRE

• Seans Aralıkları            : 2 hafta (toplam tedavi süresi: 3~5 seans)

• İyileşme Süresi             : 1~3 gün

• Tedavi sonrası              : Sakinleştirici ve nemlendirici maske, cilt yenileyici krem, güneş koruyucu, soğuk uygulama (hafif işlem sonrası soğuk uygulamaya gerek yoktur.)

• Tedavi sonrası dikkat edilmesi gerekenler :  Sigara, alkol ve sauna yasaktır. Hastalar işlemden sonra uygulama yapılan bölgeye 24 saat boyunca su temas ettirmemelidir.

Dikkat: Cilt tipi her hasta için farklı olduğundan, ilk uygulamada Pulse Modu / Güç 1 / Süre 5 seçilerek ve %50 ~ %60 kesişim yapılarak cildin taranması önerilir. Aynı hastanın ikinci seansındaki prosedür, ilk uygulamanın sonuçları kontrol edilerek belirlenmelidir. (Sürenin 10’dan fazla seçilmesi ablasyona sebep olabilir.) Deri tabakasının kalın ve cildin az hassas olduğu durumlarda, güç seviyesi arttırabilirsiniz. 2. geçişten sonra uygulama sırasında biraz ağrı olabilir, bu nedenle hastanın daha önceden uyarılması gerekir. 2. geçişten sonra yapılacak işleme, cilt durumuna göre (kırışıklık, cilt yenileme vs.) karar verilmelidir.

Tam geçiş: 300 ~ 500 Shot

Toplam tedavi süresi: 5 ~ 10 dakika

 

21 Aralık 2018
2.335 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

X