+90 216 338 49 10

Sosyal Medyada Biz}

XS DYNAMIS

Genel Bakışxs_dynamis_3

XS DYNAMIS – RESURFACING’DE YENİ JENERASYON TEKNOLOJİ

Fotona XS Dynamis, gelişmiş tedavi seçenekleri ve tamamen özelleştirilmiş ayarlarıyla gerçek anlamda Er:YAG laser cilt soymada 3. jenerasyondur. Yüzeyselden derinlemesine değişen peeling’leri, non-ablatiften tamamen ablatife tüm alan ve fraksiyonel cilt soyması ile bütünlemesine rejuvenasyon seçenekleri sunar.

“RESURFACING” HİÇ BU KADAR ÇOK YÖNLÜ OLMAMIŞTI

XS Dynamis ile siz de bir sanatçı olabilirsiniz;  yaşlanma belirtilerini tersine çevirebilir, cilde sağlıklı, genç bir görünüm kazandırabilirsiniz. 20’nin üzerinde önceden ayarlanmış tedavi protokolü, dijital ablasyon ve koagülasyon göstergeleri ile sonuçlar önceden öngörülebilir; sistemin en güçlü noktalarından biri de budur. Hem tüm alan hem de fraksiyonel soyma için komple ablasyon ve koagülasyon kontrolü, tedavinin her cilt problemine spesifik, mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlar. XS Dynamis skar revizyon tedavilerinde de kullanılabilir. Özellikle akne skarları Er:YAG laser resurfacing’e(cilt soyma) çok iyi cevap vermektedir.

Pigmente Lezyonlar İçin Mükemmel

Cilt soymaya ek olarak, XS Dynamis’in yüksek performans Er:YAG laseri estetik ve dermatolojik olarak geniş alanda farklı uygulamalarda da kullanılabilir. XS Dynamis güvenli ve etkili biçimde keratoz ve benler gibi pigmente lezyonları da nazikçe, epidermiste ve yüzeysel dermiste ablasyon yoluyla kontrollü ve kanamasız yok edebilir. Klinik çalışmalar göstermiştir ki Er:YAG laser, keratozları yok etmede oldukça başarılıdır; klinik ve histolojik iyileşme tek bir seans sonrası %93 oranındadır.

Jinekolojide de Star Sanatçı

Fotona Er:YAG laser dalga boyu, uterin boynu ve vajinadaki lezyonlarda, HPV lezyonlarında, pigmentasyon ve neoplazilerde oldukça etkilidir. XS Dynamis jinekolojik tedavilerde non-invaziv olması, hassaslığı, acısız ve çoğunlukla anestezisiz olmasıyla bir çok avantaj sunar. Kontak olmaması ve sterilizasyon yeteneği ile enfekte dokuda bile kullanılabilir, tamamen re-epitelazyon ve hızlı yara iyileşmesi sağlar.

 • ENDİKASYONLAR
  Estetik;
  • Akne ve Akne İzi Revizyonu
  • Fraksiyonel Cilt Yenileme
  • Skar Revizyonu
  • Pixellated Erbium Peeling
  • Peri-Oral Cilt Yenileme
  • Ablatif Cilt Yenileme
  • Hipertrofik İzler
  • Strialar / Gebelik Çatlakları
  • Pigmente lezyonlar
 • TEKNİK ÖZELLİKLER
  teknik-oz-xs
 • UYUMLU AKSESUARLAR

  ·         F-22 Er:YAG Scanner

  f-runner1-300x192

  F-Runner, özellikle keskin fraksiyonel tedavileri eşsiz hassasiyet ve doğrulukla yapabilmeyi sağlayan  bilgisayar kontrollü Er:YAG laser tarayıcısıdır. 250 µm çapında açtığı mikro kanallar ciltte derinlemesine 1100 µm’ye kadar ulaşır. 168 mm² tarama alanı vardır.

  ·         S-22 Er:YAG Scanner

  s-runner2-300x180

  S-Runner, 4mm spot büyüklüğü ve 16 cm2 alanı ile konvensiyonel, tüm-alan cilt soyma yapan Er:YAG laser tarayıcısıdır. Ergonomik dizaynı, ayarlanabilen tarama alanı, tarama şekli ve deseni ile tedavi hassasiyetini, doğruluğunu ve çok yönlülüğünü büyük alanlarda sağlar.

  ·         PS01

  ps3-300x162

  PS01 PST (Pixel Screen Technology) handpiece, fraksiyonel Er:YAG laser handpiece’tir. Devrimsel optik teknolisi, laser fluansının her bir pixelde merkezden çevreye doğru kademeli olarak azalmasını sağlar. Bu yüksekten alçağa fraksiyonel yoğunluktaki geçiş “yumuşak fraksiyonel” etkiyi sağlar. PS01, pixellerin sayısı ve çapının değişimi sağlar. Ayrıca total spot boyutu da 7, 10 ve12 mmolarak ayarlanabilir.

  ·         PS02

  ps2-300x162

  PS02 handpiece, Fotona’nın 9 temel VSP ablatif tedavi rejimine, minimum ablatif ve fraksiyonel tedavi etkisi ekler. Er:YAG laserin kalitesi ve etkisi her bir pixelde eşittir. Bu nedenle, PS02 tamamen ablatif ve fraksiyonel tedavilerde invazivliğe bağlı yan etkileri azaltmış olur. 3, 5, 7, 10,12 mmspot boyutlarına sahiptir.

  ·         PS03

  ps4-300x162

  PS03 handpiece, değişken spot büyüklüğüne, seçilen spot büyüklüğünden bağımsız sabit  pixel çapına sahiptir. Spot büyüklüğü 2 -7 mmarasında değişirken, laser spotu içerisinde sabit pixel yapısı bulunur; başka bir deyişle spot büyüklüğü değiştirildiğinde, spot içerisindeki pixel sayısı değişmektedir.

  ·         FS01

  fs_5-300x194

  FS01 dermatolojik amaçlı, fraksiyonel, 9×9 eşit uzaklıklı pixel matrisine sahip, 8.8 mm² alanı tarayan Er:YAG handpiece’tir. Açtığı mikrokanallar 250 µm çapındadır.

  ·         R04-Ti

  R6-300x162

  R04-Ti, 5 ayrı spacer’ı ile 3-mm, 5-mm, 7-mm, 10-mm and 12-mm spot büyüklükleri veren ve “Full-field” tüm alan tarama yapan klasik atımlı Er:YAG handpiece’tir.

  ·         R08-Ti

  R7-300x162

  R08-Ti cerrahi Er:YAG handpiece,0.45 mmspot büyüklüğüne sahiptir.

  ·         R09-2, R09-3

  R8-300x162

  R09-2 Er:YAG handpiece multi-fonksiyonel,4 mmspota sahip kolime (collimated) handpiece’tir. R09-3 modeli5 mmspota sahiptir.

  ·         R09-2G

  R09-2G1-300x162

  Bu multi-fonksiyonel, kolime (collimated) Er:YAG handpiece4 mmspot boyutu ile ayırılıp sterlize edilebilen bir tüp ile beraberdir, özel olarak jinekoloji uygulamarı için tasarlanmıştır.

  ·         R11

  R111-300x162

  Dermatolojik amaçlı, R11 Er:YAG handpiece, 2-7 mmarasında değişen spot büyüklüklerine sahip ve “Full-field” tüm alan tarama yapan klasik atımlı handpiece’tir.

  ·         Wireless Footswitch*

  wireless_footswitch2-150x150

  Wireless ayak pedalı sayesinde Fotona laser sistemi10 metreçapında mesafede tedavi yapabilir. Tedavi esnasında hem yerde fazladan kablo olmasını önler, hem de daha geniş hareket alanı sağlar. (*Opsiyonel)

 • VİDEOLAR

 • BROŞÜRLER
  XSDynamisOriginal_5 XSDynamisOriginal_4 XSDynamisOriginal_3 XSDynamisOriginal_2 XSDynamisOriginal_1 FOTONA-XS-DYNAMIS
 • SUNUM
 • MAKALELER
X