Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
+90 216 338 49 10

Sosyal Medyada Biz}

Genel BakışXP_Spectro_0115

SP SPECTRO – MULTI UYGULAMALARDA YENİ JENERASYON

FOTONA SP serisinin bir diğer cihazı, SP Dynamis’in daha kompakt ve düşük güçte bir versiyonu olan SP Spectro’dur. SP Spectro da aynı tasarım harikası Er:YAG ve Nd:YAG laser teknolojisini(opsiyonel cerrahi QCW modu ile), oldukça gelişmiş ve yeterli bir pakette istisnai fiyatlarla sunar.

Estetik Tedavilerde En Yüksek Performans

Yüksek performans ve tamamen ayarlanabilir tedavi parametreleri sayesinde, SP Spectro’nun Er:YAG laseri cilt yenilemede gücü ile 3. jenerasyondur. Hassas, mikron bazında katman katman ablasyon kontrolü, yüzeyselden derine, non-ablatiften tamamen ablatife peeling (soyma) fonksiyonları tedavilerin her cilt tipine özel ve uygun hale getirilerek mükemmel sonuçlar vermesini sağlamıştır. Modern tarayıcılar ve fraksiyonel seçenekleri, SP Spectro’yu on parmağında on marifet bir cihaz haline getirmiştir. Patentleri Fotona’ya ait, yüksek çözünürlüklü fraksiyonel tedaviler için TURBO Teknolojisi ve yüksek hızlı minimal ablatif koagülasyon yöntemleri SMOOTH Mod Teknolojisi , VSP  (Variable Square Pulse) Teknolojisi Er:YAG laser teknolojisinde en üst teknolojilerdir.

Fotona’nın Nd:YAG laseri laser epilasyon, cilt rejuvenasyonu, akne tedavileri, vasküler tedaviler ve daha fazlası için altın standart olarak kabul edilmiştir. SP Spectro’da Nd:YAG Laser gücü 35 Watt’dır. Non-Ablatif estetik laser tedavileri, modern medikal estetik uygulamalarında önemli bir gelir kaynağı olmaya devam edecektir. SP Dynamis/Spectro

Nd:YAG laseri S-11 tarayıcısı ile uyumludur ve ‘top-hat’ dağılımı sağlayan handpiece’leri ile geniş tedavi bölgeleri için de güvenilirlik ve verimliliğini ispatlamıştır. Yeni devrim niteliğinde ultra uzun pulse SP Spectro’da opsiyonel PIANO modu, Nd:YAG ısıtmada kütlesel derinlemesine ısıtmayı artırırken, epidermisi korur. 
Cerrahi Uygulamalar için QCW Modu

Yüksek performanslı infrared Er:YAG ve Nd:YAG laserlere ek olarak, FOTONA SP serisi, pazardaki Nd:YAG cerrahi laserleri içinde en güçlü infrared laserlerden biri olan QCW modunu (Quasi Continuous Wave).* Cerrahların infrared laserleri, rakipsiz verimi, simültane olarak dezenfeksiyon yeteneği ve muhteşem klinik sonuçları sayesinde tercih ettiği uzun zamandır bilinen bir gerçektir. Fotona’nın özel tasarım cerrahi handpiece’leri, SP serisi ideal performans ve dalga boyu kombinasyonuyla birleştiğinde, geniş spektrumda cerrahi seçenekleri sunar. Yüksek hassasiyette cerrahi kesmeden tutun, laser lipoliz, endovenöz laser ablasyonu, hiperhidrosiz’ e kadar en gelişmiş endo uygulamalar QCW Nd:YAG modu  ile yapılabilir. Tamamlayıcı Er:YAG dalga boyu, inanılmaz derecede hassas cerrahi ablasyonları, iz bırakmadan ve dikişsiz olarak yapabilmesini sağlar. Tedaviler daha hızlı ve geleneksel yöntemlere kıyasla daha az invazivdir. SP serisi kullanıcı dostu arayüz ve önceden yüklenmiş tedavi ayarları cerrahın kolay ve daha az stresli çalışmasını sağlayacaktır.

*QCW Modu SP Spectrp  ile opsiyonel bir özelliktir. 

Jinekoloji için Opsiyonel Aksesuarlar

Fotona SP laserleri, jinekoloji alanında da etkileyici temassız tedavi kabiliyeti, non-invaziv uygulamaları ile mükemmel hasta konforu, kısa iyileşme süresi ile star haline gelmiştir. Er:YAG laser dalga boyu, uterin boynu ve vajinadaki lezyonlarda, HPV lezyonlarında, pigmentasyon ve neoplazilerde oldukça etkilidir. Dezenfeksiyon yeteneği sayesinde enfekte olmuş dokuda bile kullanılabilir. Nd:YAG laser dalga boyu, laparotomi, laparoskopi, histeroskopi uygulamlarında, diğer bir deyişle yumuşak doku cerrahisinde, kozmetik jinekolojide kullanılabilir. Jinekolojik uygulamalar IntimaLase ve IncontiLase ayrıca detaylı olarak, Jinekoloji bölümünde incelenebilir.

Tasarım Harikası Kullanım Kolaylığı

Eşi benzeri olmayan verim ve etkinlikle, mükemmel klinik sonuçlara ulaşmak mümkün. Kullanımı kolay arayüzü, önceden kaydedilmiş hafıza seçenekleri hekim için hızlı kullanım sağlar. Profesyonel olarak tasarlanmış handpiece’leri, seçimi kolay operasyon modları ve daha bir çok gelişmiş özelliği ile tedavi boyunca rakipsiz bir kontrol yaratır.

ENDİKASYONLAR

Estetik;

 • Akne ve Akne İzi Revizyonu
 • Fraksiyonel Cilt Yenileme
 • Skar Revizyonu
 • Pixellated Erbium Peeling
 • Peri-Oral Cilt Yenileme
 • Ablatif Cilt Yenileme
 • Hipertrofik İzler
 • Strialar / Gebelik Çatlakları
 • Pigmente lezyonlar
 • Vasküler lezyonlar
 • Kalıcı epilasyon
 • Non-ablatif cilt yenileme
 • Onikomikoz

Cerrahi;

 • Laser Lipoliz
 • Hydrosis Tedavisi
 • Endavasküler Laser Tedavisi
TEKNİK ÖZELLİKLER

teknik-oz-2

teknik-oz-3

 • Yüksek Performans Er:YAG ve Nd:YAG Laser
 • Opsiyonel Cerrahi QCW Nd:YAG Laser
 • Komple Anti-Aging Tedavileri
 • Tüm Alan ve Fraksiyonel Tarama
 • Yeni Turbo ve V-Smooth Teknolojileri
 • Uygun Tedavi Parametreleri Seçimi
UYUMLU AKSESUARLAR

·         F-22 Er:YAG Scanner

f-runner

F-Runner, özellikle keskin fraksiyonel tedavileri eşsiz hassasiyet ve doğrulukla yapabilmeyi sağlayan  bilgisayar kontrollü Er:YAG laser tarayıcısıdır. 250 µm çapında açtığı mikro kanallar ciltte derinlemesine 1100 µm’ye kadar ulaşır. 168 mm² tarama alanı vardır.

·         S-22 Er:YAG Scanner

s-runner

S-Runner, 4mm spot büyüklüğü ve 16 cm2 alanı ile konvensiyonel, tüm-alan cilt soyma yapan Er:YAG laser tarayıcısıdır. Ergonomik dizaynı, ayarlanabilen tarama alanı, tarama şekli ve deseni ile tedavi hassasiyetini, doğruluğunu ve çok yönlülüğünü büyük alanlarda sağlar.

·         S-11 Nd:YAG Scanner

s11scanner

Nd:YAG S11 Scanner bütün Nd:YAG tedavilerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Tarama alanı6 mmspot ile e  n yüksek 42cm²’ye çıkabilir.

·         PS01

ps01

PS01 PST (Pixel Screen Technology) handpiece, fraksiyonel Er:YAG laser handpiece’tir. Devrimsel optik teknolisi, laser fluansının her bir pixelde merkezden çevreye doğru kademeli olarak azalmasını sağlar. Bu yüksekten alçağa fraksiyonel yoğunluktaki geçiş “yumuşak fraksiyonel” etkiyi sağlar. PS01, pixellerin sayısı ve çapının değişimi sağlar. Ayrıca total spot boyutu da 7, 10 ve12 mmolarak ayarlanabilir.

·         PS02

ps02

PS02 handpiece, Fotona’nın 9 temel VSP ablatif tedavi rejimine, minimum ablatif ve fraksiyonel tedavi etkisi ekler. Er:YAG laserin kalitesi ve etkisi her bir pixelde eşittir. Bu nedenle, PS02 tamamen ablatif ve fraksiyonel tedavilerde invazivliğe bağlı yan etkileri azaltmış olur. 3, 5, 7, 10,12 mmspot boyutlarına sahiptir.

·         PS03

ps03

PS03 handpiece, değişken spot büyüklüğüne, seçilen spot büyüklüğünden bağımsız sabit  pixel çapına sahiptir. Spot büyüklüğü 2 -7 mmarasında değişirken, laser spotu içerisinde sabit pixel yapısı bulunur; başka bir deyişle spot büyüklüğü değiştirildiğinde, spot içerisindeki pixel sayısı değişmektedir.

·         FS01

fs_01 Microchannel_FS01

FS01 dermatolojik amaçlı, fraksiyonel, 9×9 eşit uzaklıklı pixel matrisine sahip, 8.8 mm² alanı tarayan Er:YAG handpiece’tir. Açtığı mikrokanallar 250 µm çapındadır.

·         R04-Ti

R04ti

R04-Ti, 5 ayrı spacer’ı ile 3-mm, 5-mm, 7-mm, 10-mm and 12-mm spot büyüklükleri veren ve “Full-field” tüm alan tarama yapan klasik atımlı Er:YAG handpiece’tir.

·         R08-Ti

R08ti

R08-Ti cerrahi Er:YAG handpiece,0.45 mmspot büyüklüğüne sahiptir.

·         R09-2, R09-3

R09

R09-2 Er:YAG handpiece multi-fonksiyonel,4 mmspota sahip kolime (collimated) handpiece’tir. R09-3 modeli5 mmspota sahiptir.

·         R09-2G

R09-2G

Bu multi-fonksiyonel, kolime (collimated) Er:YAG handpiece4 mmspot boyutu ile ayırılıp sterlize edilebilen bir tüp ile beraberdir, özel olarak jinekoloji uygulamarı için tasarlanmıştır.

·         R11

R11

Dermatolojik amaçlı, R11 Er:YAG handpiece, 2-7 mmarasında değişen spot büyüklüklerine sahip ve “Full-field” tüm alan tarama yapan klasik atımlı handpiece’tir.

·         R27

R27

R27 handpiece Nd:YAG laser enerjisini güvenli biçimde optik fiber üzerinden tedavi bölgesine iletir. Bu handpiece Fotona’nın SP ve XP serisi laserleri ve herhangi bir QCW modunu destekleyen laseri ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 400 µm,  600 µm  veya 1000 µm fiberler ile kullanılabilir.

·         R27c

r27_c

R27’den biraz daha küçük ve manevra yeteneği yüksek R27c handpiece, Nd:YAG enerjisini güvenli ve hassas biçimde optik fiber üzerinden tedavi bölgesine iletir. Bu handpiece Fotona’nın SP ve XP serisi laserleri ve herhangi bir QCW modunu destekleyen laseri ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 200 µm, 300 µm, 400 µm,  600 µm  veya 1000 µm fiberler ile kullanılabilir.

·         R31

R31

R31 Nd:YAG handpiece 2-10 mmarasında değişen spot boyutlarına sahiptir.

·         R33

R33hp

R33 Nd:YAG handpiece 2-10 mmarasında değişen spot boyutlarında, düz-ışın profiline sahiptir.

·         R34

R34hp

R34 Nd:YAG handpiece15 mmve20 mmspot boyutlarına sahiptir.

·         Wireless Footswitch*

wireless_footswitch

Wireless ayak pedalı sayesinde Fotona laser sistemi10 metreçapında mesafede tedavi yapabilir. Tedavi esnasında hem yerde fazladan kablo olmasını önler, hem de daha geniş hareket alanı sağlar. (*Opsiyonel)

VİDEOLAR

BROŞÜRLER
SUNUM
MAKALELER
19 Mayıs 2015
4.847 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

X